Kenia Wanrich - 250g
Cena: 65.00
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności w celu realizacji usług. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Symbol:
Cena: 65.00
W filiżance znajdziesz eksplozję słodyczy czerwonych jabłek, agresu i czerwonych porzeczek, a także żywą kwasowość, która przywodzi na myśl letni sad pełen dojrzewających owoców. To kawa pełna energii, lekkości i świeżości – idealna do ekspresów przelewowych oraz metod alternatywnych takich jak V60, Chemex czy Aeropress.
Uprawiana na wysokości 1800 m n.p.m. na żyznych glebach wulkanicznych góry Elgon, WanRich Coffee to dzieło Jane Wanjiku Kiriri – farmerki, która w 2015 roku porzuciła bankowość, aby poświęcić się uprawie kawy specialty.
Na plantacji rosną kultowe kenijskie odmiany arabiki: SL28, SL34, Batian i Ruiru 11. Zbiory są prowadzone ręcznie, a następnie owoce poddawane są obróbce washed z podwójną fermentacją i suszone na podwyższonych stołach. Dzięki temu w filiżance otrzymujemy napar o niezwykłej czystości, bogactwie aromatów i orzeźwiającym finiszu.
Kraj | Kenia |
Region | Rift Valley, Kitale (Trans Nzoia) |
Wysokość | 1800 m n.p.m. |
Odmiany | SL28, SL34, Batian, Ruiru 11 |
Obróbka | Washed (podwójna fermentacja, suszenie na stołach) |
Zbiory | Październik – styczeń |
Ocena SCA | 86,5 |